Громадянин-2015

 

Громадянин-2015
    28 травня 2015 року у м. Києві відбувся фінал суспільної Акції школярів України “Громадянин – 2015”, яка проводилася впродовж 2014-2015 н.р. Всеукраїнською Асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» за організаційної підтримки Міністерства освіти і науки. Учні з усіх куточків країни пропонували та реалізували у своїх населених пунктах суспільно значущі ініціативи. На конкурс надійшло близько 90 робіт, а переможцями визнано тільки 
35 проектів.

 

   Серед них проект «Вивчення учнями „білих плям” в історії періоду німецько-румунської окупації м. Миколаєва та Миколаївської області в 1941-1944 рр.», з яким команда-переможець Миколаївського юридичного ліцею під супроводом ініціатора проекту, вчителя історії Майї Юхимівни ВаршавсьГромадянин-2015
кої вирушила до Києва. Це учениці: Ангеліна Корпань (9-А), Катерина Дубровіна й Аліна Золотопуп (10-Б).

За умовами конкурсу етапи проекту демонструвалися на коробках певного розміру, які після закінчення акції використали для пакування продуктів харчування, речей для воїнів АТО. Одна з фронтальних сторін коробки мала залишатися білою (для побудови стіни та написання патріотичного гасла під час громадського флешмобу).

Близько восьмої години ранку до пам’ятника Грушевському почали збиратися учасники команд із всієї України. Діти почали заклеювати демонстраційні коробки. Під час цієї роботи учасники дуже швидко знайомилися один з одним. Було приємно і незвично бачити поряд із нами юних громадяни Черкас, Житомира, Львова, Маріуполя, Дружковки.

 

   Згодом почали з’їзжатися організатори. Усіх учасників було запрошено до конференц-зали Будинку вчителя, де Петро Кендзьор привітав усіх присутніх із перемогою та оголосив розклад заходів фінальної частини акції 
«Громадянин – 2015».

 

 Громадянин-2015
  З 10.00 до 11.00 вчителі-консультанти були запрошені до участі в роботі круглого столу, де відбулося знайомство з кожним, а також обмін думками. На цьому засіданні були присутні Раїса Євтушенко – головний спеціаліст МОН України; Ольга Сухомлинська – академік НАПНУ, професор, доктор педагогічних наук; Богдан Галайко – директор Національного науково-дослідного інституту українознавства МОН України; представник посольства Норвегії в Україні Томас Пронте, а також гості з Польщі.

   Упродовж цього часу на майданчику біля пам’ятника Грушевському молодь будувала з коробок стіну та тренувалася виконувати спільний патріотичний танець.

Коли дорослі вийшли із Будинку вчителя, майданчик було не впізнати. Різнокольорові кульки, стіна з коробок, а головне – радісні обличчя школярів. Це – незабутнє враження. Почався флешмоб. Діти танцювали запальний танець, вигукуючи: «Слава Україні!». Байдужих не було. Після цього учасникам було запропоновано розібрати свої коробки та утворити з них карту України. Учасники команд, тримаючи в руках таблички з назвою своєї області, будували карту нашої держави.

   Діти, дорослі робили фото напам’ять із організаторами, гостями свята, з учасниками інших команд, обмінювалися номерами телефонів.

З 11.30 до 13.30 у конференц-залі Будинку учителя відбулася офіційна частина (привітання та нагородження учасників Акції школярів України “Громадянин-2015”). Перед присутніми виступили: Павло Полянський – заступникміністра освіти України, Станіслав Кульчицький – Голова Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба», Раїса Євтушенко, Ольга Сухомлинська, Богдан Галайко, представник посольства Норвегії в Україні, а також гості з Польщі.

Слово також було надано представникам команд Дружковки та Маріуполя. Усі розуміють, у якому становищі перебувають зараз мешканці цих міст Південного Сходу України. Їм аплодували всі присутні за активну громадянську позицію, за розуміння ситуації у важкі для країни часи.Громадянин-2015

   Найбільш хвилюючий момент – це нагородження переможців. Усі 35 команд отримали Сертифікати та Дипломи, які вручила Раїса Євтушенко.

З 15.00 до 17.00 відбулися освітні екскурсії Майданом Незалежності, вулицею Банковою, під час яких учасники акції почули цікаву розповідь про події Революції Гідності, відвідали імпровізовану стіну, присвячену Героям Небесної сотні.

Поверталися додому схвильовані, задоволені, передивляючись фото та відео, зроблені під час заходу. Такі акції зараз актуальні, як ніколи. Усі щасливі, що взяли участь у ній. По-перше, це реалізація власних можливостей, по-друге, це спілкування, а головне – нагода зробити важливу і корисну справу для своєї громади, щоб своїми силами змінювати життя на краще.

І, звісно, бажана нагорода – поїздка до столиці, зустріч із цікавими людьми, яких раніше можна було бачити тільки по телебаченню, поява нових друзів, однодумців, багато позитиву.

   Учасниці команди нашого ліцею поділилися враженнями:

   «Мне запомнился флешмоб – массовый танец, символизирующий объединение всей Украины. После него нам вынесли гелевые шарики и мы запустили их в небо, словно светлые лучики посредь серых туч.» (А. Корпань)

   «Мы считали дни, когда же сможем показать всей Украине результаты своего труда. И даже в поезде готовились к презентации проэкта. День, когда мы приехали в Киев был очень насыщенным и трудным, но интерес был сильнее. Мы принимали участие во флешмобе, веселились, знакомились со многими ребятами со всей страны. Мы внимательно слушали о проэктах других команд. Но особенно приятно, что Пётр Кендзёр отметил нас: „У хороших девочек лучшая презентация!”» (К. Дубровіна)