Відкриття Олімпійського тижня

07.09.2017

 

У четвер, 7 вересня, з метою сприяння розвитку олімпійського руху в Україні, пропаганди здорового способу життя, залучення до здорового способу життя і занять фізичною культурою та спортом більшості дітей у Миколаївському юридичному ліцеї урочисто відкрито Олімпійський тиждень. У рамках тижня проведено урок за участю випускника ліцею, призера Європи з футболу Володимира Царюка.

У програмі Олімпійського тижня:

конкурс на краще проведення ранкової гімнастики;

- випуск листівок на спортивну тематику;

- малі Олімпійські ігри на особисту першість з бігу на 30 м, стрибків у довжину, віджимань, проходження смуги перешкод, підтягувань;

- змагання з міні-футболу на першість ліцею, змагання збірних команд, а також

- закриття Олімпійського тижня (15 вересня).

Бажаємо всім перемоги!

 

Прес-центр ліцею


Свято знань

01.09.2017

У п'ятницю, 1 вересня, в Миколаївському юридичному ліцеї відбулося Свято Першого Дзвоника.

День Знань розпочався з традиційної урочистої лінійки. Цього разу – в японському стилі. На захід завітали шановні гості:  начальник головного територіального управління юстиції в Миколаївській області Роман ІвановичВозняк, начальник управління Миколаївської міської ради Ганна ІллівнаДеркач, депутати Миколаївської міської ради Наталя Іванівна Манзюк і  Володимир Вікторович Євтушенко, керуючий відділом зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в місті Миколаєві Павло Володимирович Кулішенко, методист Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Анатоліївна Іртищева, …, військовий офіцер, учасник АТО, випускник ліцею ПавлоПознанський.  Вони привітали всіх із початком нового навчального року, побажали  натхнення та сил у досягненні нових висот. До присутніх звернулася і директор ліцею Тамара Володимирівна Парамонова та закликала всіх цілеспрямовано працювати на успішний результат.

Вирушивши в уявну подорож до Східної Азії, присутні побували у Токіо і ознайомилися з сучасними архітектурними витворами та давніми японськими традиціями. Екскурсія супроводжувалася яскравими творчими виступами: танок з віялами хореографічного ансамблю «Ренесанс», гімнастичні трюки від юних «ніндзя-черепашок», пісенні настанови одинадцятикласників

У гонитві за «покемонами», які мають надздібності з різних шкільних предметів, ліцеїсти зрозуміли, що й самі можуть еволюціонувати та вийти на новий рівень знань. Вірний помічник ліцеїстів Магістр Знань дав декілька порад новачкам 8, 9-х, 10-х класів і зичив успіху в навчанні. Зі словами вдячності учні звернулися до вчителів – справжніх майстрів своєї справи, побажали їм терпіння та наснаги.

Пролунав Перший Дзвоник і школярі з новими силами та сподіваннями  пішли на свій Перший Урок. 


Звітна конференція директора

02.06.2017

 

2 червня в Миколаївському юридичному ліцеї пройшла звітна конференція директора закладу Тамари Володимирівни Парамонової за 2016-2017 навчальний рік.

На конференції були присутні вчителі, батьки та учні. Тамара Володимирівна виступила з доповіддю «Стан навчально-виховної діяльності Миколаївського юридичного ліцею за 2016-2017 н.р.». Під час заходу були виступи заступників директора, класних керівників, представників учнівського самоврядування, членів батьківських комітетів. Зі словами подяки звернулися до директора представники вчительського, батьківського та учнівського колективів. 


"EUROPEAN SUMMERTIME"

01.06.2017

 

 Літні канікули для учнів 8-го класу Миколаївського юридичного ліцею розпочалися з англомовного табору "EUROPEAN SUMMERTIME".

У перший день після урочистого відкриття, на якому  учні  ознайомилися із загальними відомостями про Європейський Союз, усвідомили головний принцип (Єдність у розмаїтті) та згадали про козацьке коріння українців, адже діти вирушили до краєзнавчого музею, озброївшись  подорожнім листом.

Другий день було присвячено підвищенню екологічної свідомості. Розподілившись по групах, учні  розмірковували про екологічне становище та пропонували шляхи його покращення. За принципом «Think globally - Act locally», відбулося виготовлення урн для збору використаних батарейок та акція по прибиранню ділянки лісосмуги біля ліцею.

Третій день подарував можливості перевірити знання новинок кіноіндустрії та проявити свої акторські здібності.

День винахідника запам'ятався розвитком інноваційних здібностей та груповою роботою над виготовленням власного винаходу.

В останній день табору восьмикласники  досліджували  особливості розвитку країн Європейського Союзу та  презентували Європейські країни.

Головне, що зрозуміли учні: англійська мова – мова міжнародного спілкування, яку потрібно знати кожному українцю.

 

                                                                                 Прес-центр ліцею


Останній дзвоник

26.05.2017

 

У п’ятницю 26 травня в Миколаївському юридичному ліцеї відбулося Свято Останнього Дзвоника.

На заході були присутні шановні гості: начальник головного територіального управління юстиції в Миколаївській області Роман Іванович Возняк, керуючий відділом зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в місті Миколаєві Павло Володимирович Кулішенко, депутат Миколаївської міської ради Наталя Іванівна Манзюк і завідувач сектором опіки та піклування служби у справах дітей адміністрації Інгульського району Антоніна Ігорівна Заєць.

Під час урочистої лінійки учасники свята разом з літературними героями вирушили в подорож до Смарагдового міста – світу, де будь-яка мрія стає реальністю. Там Еллі, Страшила, Залізний Дроворуб, Боягузливий Лев познайомилися з різними мешканцями Зеленої Країни Знань і розповіли про свої заповітні мрії. Намагаючись здійснити їх, вони подолали безліч перешкод: Інтернет-залежність, безперервні балачки, голодний шлунок і внутрішні страхи, які постійно заважали навчатися.

З напутнім словом до головних винуватців свята звернулася директор ліцею Тамара Володимирівна Парамонова. Вона закликала випускників сміливо крокувати «по дорозі з жовтої цегли» та досягати поставлених життєвих цілей. Цю думку підтримав не такий вже Великий і Жахливий Магістр Знань, який побажав ліцеїстам не втрачати віри у себе та творити дива. Присутні отримали привітання із завершенням навчального року від шановних гостей. Учні ліцею були нагороджені грамотами головного територіального управління юстиції в Миколаївській області та управління патрульної поліції в місті Миколаєві. Голова ради ліцею Тетяна Михайлівна Демидова вручила заслужені винагороди найкращим за рейтингом ліцеїстам.

 

І ось довгоочікувана мить. Випускники закружляли у прощальному вальсі, відкриваючи шлях у доросле майбутнє. Пролунав дзвоник – і всі, радісні та сумні водночас, завітали до класних кабінетів на останній в цьому навчальному році урок. 


День Європи

19.05.2017

 

День Європи в Миколаївському юридичному ліцеї

 

19 травня 2017 року в Миколаївському юридичному ліцеї відбувся правовий квест до Дня Європи. Організаторами заходу були такі установи: Головне територіальне управління юстиції в Миколаївській області, Миколаївський обласний територіальний центр для сім’ї та молоді, Головне управління національної поліції в Миколаївській області, Громадська організація «Пенітенціарна ініціатива», Миколаївський соціальний центр, Другий миколаївський місцевий центр з надання  безоплатної правової допомоги.

У заході взяли участь учні 9-х класів та їх батьки, що були розподілені на шість команд: «Копи», «ФЕС», «Феміда», «Юрпатруль», «Ліга справедливості», «Юні інспектори». Усі учасники отримали грамоти, а найактивніші були відмічені ще й символічним и подарунками – учні 9-А класу – Малахов Артем, Маркова Вікторія; 9-Б класу – Запорожець Дмитро, Гавелко Богдан, Лопастейська Анастасія, Омельяненко катерина.

Команда «Юрпатруль» (9-А) посіла ІІІ місце, «ФЕС» (9-Б) – ІІ,                             «Копи» (9-Б) –  І.

Перший заступник начальника Головного територіального  управління юстиції в Миколаївській області  Фірсова  Інна Володимирівна відмітила активність, зацікавленість  усіх учнів, високий рівень обізнаності  у різних правових ситуаціях. У кінці всі учасники обмінялися враженнями та визначили перспективи подальшої співпраці.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

 

                                                                                                Прес-центр ліцею


72 річниця

10.05.2017

 

10 травня в Миколаївському юридичному ліцеї відбувся концерт, присвячений Дню Пам’яті та Примирення і 72 річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Затамувавши подих, присутні переглянули ряд відеосюжетів про досягнення і втрати українців у Другій світовій війні. Ведучі заходу Марія Терлецька та Віорел Безбабний розповіли ліцеїстам історії виникнення українських пісень воєнних років, що піднімали бойовий дух солдат, незважаючи на страждання. Учні уважно слухали «Степом, степом», «Пісню про Дунай», «Маки червоні» та навіть підспівували.

У своїх творчих виступах ліцеїсти віддали шану тим, хто на своїх плечах виніс тяготи страшної війни та приніс історії славетну Перемогу. Аліна Б’ялік (9-Б) виконала тужливу пісню «Над землею тумани», присвячену всім загиблим воїнам, які мужньо боронили українські землі від загарбників. Зі своєрідним духовним заповітом у поетичних рядках звернулася до присутніх Ірина Партем (11-А) і закликала не обертати Вітчизну на руїну. Яскраво відтворила атмосферу воєнних часів у своїх танцях зразкова хореографічна студія «Пірует» і викликала бурхливі оплески глядачів.

Наостанок усі учасники заходу вшанували всіх героїв, які захищали Україну, хвилиною мовчання.

 

Напередодні, 5 травня у ліцеї пройшов майстер-клас по виготовленню мальв - символів Великої Перемоги. 8 травня, учні юридичного ліцею, продовжуючи традиції, завдяки вчителю історії М.Ю. Варшавській провели свята на Миколаївському Некрополі, впорядковуючи поховання загиблих у роки Другої світової війни. Результати своєї роботи ліцеїсти представили під час концерту у вигляді фото.


Офіційне відкриття

05.05.2017

 

О спорт, о спорт! Це просто клас!

5 травня 2017 року в Миколаївському юридичному ліцеї відбулося урочисте відкриття оновленого спортивного майданчика, кошти на який були виділені міською владою та Миколаївським глиноземним заводом. Ліцеїсти, взявши участь  у конкурсі соціальних проектів, які проводить центр соціального проектування «Територія РУСАЛу», здобули перемогу. Завдяки підтримці голови Миколаївської міської ради Сенкевича О.Ф. та начальника управління освіти Миколаївської міської ради Деркач Г.І. мрія учнів втілилася в життя – маємо ґрунт для виховання нового покоління активної, здорової, спортивної нації, майбутніх оборонців рідного краю.

Директор ліцею Парамонова Т.В. висловила слова подяки від імені педколективу, учнів, батьків, мешканців мікрорайону за підтримку в реалізації проекту голові Миколаївської міської ради Сенкевичу О.Ф., заступнику голови Миколаївської міської ради Шевченку Є.Ю., голові адміністрації Інгульського району Гладун С.М., начальнику управління освіти Миколаївської міської ради Деркач Г.І., в.о. генерального директора Миколаївського глиноземного заводу Жмуркову В.В., депутату Миколаївської міської ради Манзюк Н.І., керівнику підприємства «Миколаївміськбуд» Жендубаєву М.М.

Після урочистого перерізання символічної стрічки відбулася зустріч з міні-футболу двох команд юридичного ліцею – «Вартові галактики» й «Профі», а збірна команда учнів ліцею взяла участь у проходженні смуги перешкоди. У кінці заходу учні отримали нагороди: грамоти, дипломи, кубок.

Тож спортивне свято вдалося!

 

 

                                                                                                        Прес-центр ліцею


Науково-практична конференція

28.04.2017

 

28 квітня в Миколаївському юридичному ліцеї пройшла щорічна науково-практична конференція «Наші дослідження», на якій учні  11-х класів презентували найцікавіші науково-дослідницькі роботи  в секції правознавства, всесвітньої історії.

Викладач курсу «Теорія і методика наукового дослідження» Каплій О.В., кандидат юридичних наук, доцент кафедри загальнотеоретичної, конституційної та цивілістичної юриспруденції Миколаївського інституту права НУ «Одеська юридична академія», зазначила, що така робота учням допоможе в подальшому, зокрема, при написанні курсових робіт у вузах.

 

Гостем конференції була Ласінська М.Ю., кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології МНУ                                                 ім. В.О.Сухомлинського, яка зазначила, що учні та випускники ліцею беруть активну участь в археологічних дослідженнях, щорічно є учасниками Аркасівських читань. 


Обласний семінар

27.04.2017

 

27 квітня 2017 року в Миколаївському юридичному ліцеї пройшов обласний семінар «Формування учнівських компетентностей на основі мета-(між-) предметної інтеграції (історія, правознавство, географія, економіка)», метою якого було ознайомлення вчителів суспільних дисциплін із основними змінами в середній освіті в компетентісному вимірі, показати можливості між курсової, між предметної та метапредметної  інтеграції для формування ключових і предметних учнівських компетентностей. Після відкриття семінару та вступного слова директора ліцею Парамонової Т.В. модераторами була проведена модерація «Перспективи міжпредметної інтеграції як основи формування ключових компетентностей і ключових умінь».

Модераторами були методисти кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО Михайлович Г.І., Слюсар О.І., методисти Миколаївського науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради Майборода Л.М., Шиліна С.Л.

Учителі юридичного ліцею провели два відкриті інтегровані уроки:                     1) «Митці на тлі культурно-історичних епох» (8 клас) - учитель історії  вищої категорії, учитель-методист Варшавська М.Ю., учитель зарубіжної літератури вищої категорії, старший учитель Буханець О.А.; 2) «Сімейне право. Сімейний бюджет» (11 клас) – учитель правознавства вищої категорії, учитель-методист, заслужений учитель України Гращенкова І.О., учитель економіки І категорії Осипова О.В.

Теоретичну частину семінару  відкрила Засєкіна Т.М., кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогіки НАПН України, яка зазначила, які відбудуться зміни в загальній середній освіті в компетентісному вимірі. Сторчак Н.А., кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО розкрила питання інтегративного потенціалу правознавства у формуванні ключових та міжпредметних компетентностей учнів; транзитивних процесів у праві. Мирнінко І.Г., старший викладач кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО закцентувала увагу педагогів на питанні формування громадянської компетентності школярів на основі міжпредметної інтеграції. Михайлович Г.І., методист кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО зазначила, що основним напрямком діяльності методичних об’єднань – це підготовка вчителів суспільних дисциплін до викладання інтегрованих курсів.

 

По закінченню заходу всі учасники обмінялися позитивними враженнями, підбили підсумки та визначили перспективи своєї роботи.