Моральна культура

Рекомендації батькам щодо мотивації негативного ставлення до паління
  1. Обмеження кишенькових грошей (готівка тільки на проїзд, інші на картку)
  2. Відслідковувати місця роздрібного продажу тютюнових виробів, особам, які не досягли 18 років біля закладу та надсилати повідомлення до патрульної поліції
  3. Інформувати дітей про шкідливий вплив паління не тільки на стан здоров'я, а також на зовнішній вигляд (колір обличчя, волосся, колір зубів, зморшки, репродуктивну функцію, тощо...)
  4. Інформувати дітей про можливість накладання штрафу на батьків за паління їх дитини у громадських місцях (за поданням адміністрації школи)



Семінар – практикум
“Як огородити дитину від негативних суспільних явищ
Питання семінару
1. Як огородити дитину від впливу наркотичних речовин?
     ( Гіль Світлана Валентинівна-ЗДВР, Кривенець Ігор Володимирович – лікар)
2. Як запобігти ранніх сексуальних відносин?
     ( Крижановська Ірина Анатоліївна, Клубачук  Валентина Анатоліївна – вчитель біології)
3. Як уникати проявів жорстокості й насильства серед дітей?
     ( Хозраткулова Ірина Анатоліївна, Склярова Ольга Михайлівна - практичний психолог)
4. Як виховати в дитині високі моральні якості?
     (Парамонова Тамара Володимирівна – директор ліцею)


 


 
1. Як огородити дитину від впливу наркотичних речовин?
     ( Гіль Світлана Валентинівна-ЗДВР, Кривенець Ігор Володимирович – лікар)



Презентація  "Як огородити дитину від впливу наркотичних речовин?"

2. Як запобігти ранніх сексуальних відносин?

Робота з піділітками з питань статевого виховання є однією з найактуальніших проблем сучасності. Обізнаність неповнолітніх з питань статевих відносин, захворювань, що передаються статевим шляхом, дозволить зберегти фізичне та моральне здоров'я молодого покоління і в майбутньому допоможе покращити здоров'я населення України, що сприятиме поліпшенню демографічної ситуації. Крім того, так як більшість вагітностей серед підлітків незаплановані, то їх попередження необхідно віднести до одного з головних завдань сучасної медицини, освіти, соціальної роботи. Питання статевого виховання підлітків завжди були пов'язані з труднощами у своїй реалізації. В кожній країні вони вирішуються по-різному, відповідно до економічних та соціальних передумов, впливу релігії.

 Про це говорити вголос начебто неприйнято… хоча в усіх на вустах… Перш за все тому, що багато хто з нас ніколи не чув, щоб дані аспекти статевих зв’язків коли-небудь обговорювалися. Наші батьки не бесідували з нами про це. Засоби масової інформації не ведуть мову про дані аспекти. Коли все зводиться до того, щоб пояснити своїм дітям чи учням, якої шкоди може завдати вступ у статеві зв’язки, дорослі просто не можуть знайти слів або звертаються до узагальнених фраз: «ти ще малий», «ти ще не підріс».

Під час статевого дозрівання юнакам властива так звана гіперсексуальність, спричинена надмірним викидом у кров статевих гормонів. Це спонукає до статевих контактів з дівчатами. У дівчат потрібної потреби немає. Їх більше приваблює романтичний бік стосунків. Однак деякі дівчата поступаються домаганням хлопця і часто вступають в статевий контакт.

 Раннє статеве життя проявляється частіше в поганих компаніях. Так дівчина, яка курить і привертає до себе увагу певної частини представників чоловічої статті, в майбутньому зазнає втрат: гіршим стає колір обличчя, рано з’являються зморшки, погіршується здоров’я, хриплість у голосі, … Можливі захворювання сечостатевої системи, венеричними захворюваннями. Ранні статеві відносини спричиняють важкі наслідки: порушення сексуальної функції, запальні процеси в статевих органах, безпліддя, серйозні ускладнення під час вагітності, збільшення ризику раку шийки матки, постійні болі в статевих органах, підвищений ризик зараження ВІЛ/ СНІДом і вірусним гепатитом В.

 В період статевого дозрівання діти посилено ростуть, змінюється будова тіла, фігура набуває форми тіла дорослої людини, розвиваються вторинні статеві ознаки. Повністю процес фізичного розвитку завершується приблизно до 20 років.

 Раннє статеве життя, для дівчаток, полягає у фізіологічних збитках. Так, на сам перед це рання небажана вагітність, яка виснажує не сформований організм. Якщо ж зробити аборт в цей час, то в майбутньому жінка може призвести до безплідності (не здатна для народження дітей), якщо ж не зробити аборт, то вагітність виснажить несформований дівочий організм.

Слід зазначити, що дівчат рідше підстерігає небезпека бути спокушеними, ніж старших підлітків. Однак з’являється інша небезпека – захоплення недостойною людиною, оскільки остаточної зрілості в оцінці й умінні правильно розібратися в об’єкті своїх почуттів ще немає. Небезпека підстерігає не тільки романтично настроєних дівчат, а й дівчат, котрі прагнуть вигідного і швидкого заміжжя. На цьому нерідко базуються життєві невдачі.

 Раннє статеве життя, для хлопчиків, полягає не скільки у фізіологічних збитках, скільки у психологічних. Підліток чи юнак ще не здатний по-справжньому оцінити душевні якості жінки – для цього він просто не дозрів особистісно. Але, в наслідок того, що перші враження завжди найбільш яскраві, "гола" фізіологія може фіксуватись в пам’яті хлопця і ставати єдиним способом спілкування з жінками. В майбутньому може стати найголовнішим у житті. Тобто потенція стає головним в житті і не здатність сприймати партнера по сексу як особистість.

 Саме з раннім статевим життям, очевидно, пов'язаний той факт, що можна зустріти, причому немало, цілком достойних представників чоловічої статті, які в сфері статевих відносин вступають у протиріччя з нормами моралі.

Психологи радять батькам якомога частіше проводити пояснювальні бесіди зі своїми дітьми на тему сексуальності й статевих стосунків

 Усе життя людей побудоване на взаєминах. Стосунки між чоловіками й жінками є найскладнішими в людській природі. Почуття закоханості й кохання зазвичай підкріплюється інтимними стосунками. У період підліткового віку початок статевих стосунків є особливо проблемним і актуальним, адже вони можуть викликати не лише почуття ейфорії, радості, а й призвести до проблем, серед яких особливу увагу слід приділяти захворюванням, що передаються статевим шляхом.

Порада:

Слід пам’ятати, що у будь-якому віці вашу дитину бентежитимуть розмови про секс, тому ведіть бесіду не конкретно, а дуже розмито, проте без міфів і казок. Наприклад, про значення сексу у людському суспільстві, в історії культури, у сучасному житті. Якщо ви пояснюєте дитині, як варто вчиняти, а чого слід уникати, то обов’язково обґрунтовуйте свої твердження. Наводьте приклади з власного досвіду (це, до речі, допоможе вам стати ближчими) і з життя інших людей.

Порада.

Іноді діти самі не виявляють бажання розмовляти з батьками на цю тему. Не сваріть їх, краще поясніть свій погляд — погляд дорослої людини на ситуацію. Не уникайте відвертих розмов! Ніколи не кажіть «я тобі не товариш, я твій батько (мати)», не погрожуйте вигнати з дому, «вбити» або ще щось...Саме це і відлякує дітей та робить стосунки холодними і напруженими. Не варто забороняти дітям вступати в статеві стосунки. Ви ж самі розумієте, що чим більше заборон, тим менше їх слухаються. І, до речі, насильницьке придушення сексуального фону у підлітків може викликати такі загальні психологічні проблеми, як депресія, неспокій і низька самооцінка, самокатування, схильність до ризикованих вчинків (крадіжка, порушення правил і соціальних норм, зловживання алкоголем і наркотиками). Також поясніть своїм дітям (так, про всяк випадок, на майбутнє), що купити контрацептиви в аптеці чи магазині — це не соромно, це ТУРБОТА ПРО ЗДОРОВ’Я! Потрібно розуміти, що діти ростуть і змінюються, і ваше ставлення до них має «рости» разом з ними...Не забороняйте їм робити власний вибір, але, звісно, в межах розумного.

 Над проблемою ранніх сексуальних контактів мають спільно працювати батьки, психологи й лікарі. Сексуальне виховання має починатися, ясна річ з батьків, які порушувати батьки, які найчастіше спілкуються зі своїми чадами. Якщо ж дитина має якісь особливі питання або ж соромиться поговорити з батьками, тоді в просвітницьку роботу на тему першого сексу залучаються психологи.


3. Як уникати проявів жорстокості й насильства серед дітей?



Характеристика насильства



4. Як виховати в дитині високі моральні якості?

 

Шановні колеги, батьки!

      Питання моральної культури є дуже актуальним. Адже всі ми бідкаємося і скаржимося на те, що рівень моральної культури у суспільстві падає і особливо боляче спостерігати за тим, як молоді люди, підлітки не вміють вибачатися, перепросити, поступитися, не володіють елементарними навичками культури поведінки. А формувати ці навички, розвивати все важче: дуже важко нам вихователям: батькам, вчителям, долати негативний вплив оточуючого  середовища. Але однім батькам вдається прищепити своїй дитині навички моральної культури, а іншим – ні. Давайте допоможемо один одному в цьому. Я вирішила скористатися порадами відомого українського вчителя В. Сухомлинського наведеними в книзі «Сто порад учителеві»

презентація "Формування моральної культури"

Тож давайте виховувати дітей добрими.

Пропозиції для батьків:

1.Осбистий приклад.

2.Давать оцінку негативним явищам та діям в колі сімї (позиція батьків).

3.Вміти вибачатися перед дитиною.

4.Бути на стороні добра.

5.Розтавляти акценти на доброму і поганому.

6.Вшановувати сімейні традиції.

7.Пропонувати взірець для наслідування(літернатурні герої, відомі видатні постаті).

8.Залучати до читання книжок.

9.Обговорювати з дитиною прочитану книгу, переглянутий фільм, випадок тощо, висловлюючи свою позицію до добра і зла.