Регіональна конференція

Регіональна науково-практична конференція

в Миколаївському юридичному ліцеї

24 листопада 2017 року в Миколаївському юридичному ліцеї Миколаївської міської ради Миколаївської області розпочала роботу регіональна науково-практична конференція «Українська демократична революція 1917-1921 рр.: історичні наративи». Її організаторами, крім ліцею, виступили також Науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради, Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського, Навчально-науковий гуманітарний інститут Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Державний архів Миколаївської області, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова та Науково-педагогічна бібліотека м. Миколаєва. У роботі конференції взяли участь понад 50 дослідників, учителів та учнів шкіл, викладачів і студентів вищих навчальних закладів м. Миколаєва та регіону.

Засідання проводилися в пленарному режимі і в секціях, крім того пройшов круглий стіл за участю вчителів шкіл м. Миколаєва та Миколаївської області. Діапазон тем включив у себе історію революційних подій в Україні в 1917-1921 років; Миколаївщина в роки Української національно-демократичної революції 1917-1921 років; українська армія періоду революції 1917-1921 років.

Регіональна конференція
    Особливу увагу учасники конференції приділили проблемі персоналізації історії. Були представлені фундаментальні доповіді в області дослідження раніше невідомих біографічних даних про видатних революційних діячів півдня України, які зробили значний внесок у розвиток міста Миколаєва. Пріоритетною ж темою нинішньої конференції стала багатогранність історії революційних подій, сучасні підходи до її вивчення і викладання, приурочена до 100-річчя Української національно-демократичної революції 1917-1921 років.

Відкрила конференцію директор Науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради Тарасова Ольга Володимирівна. Слова вітання промовила директор Миколаївського юридичного ліцею Миколаївської міської ради Миколаївської області Парамонова Тамара Володимирівна, доктор історичних наук, професор кафедри історії Навчально-наукового інституту історії, політології та права Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського Пархоменко Владислав Анатолійович і директор Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва Картузов Костянтин Миколайович.Регіональна конференція

Представлені доповіді супроводжувалися активним обговоренням і науковими дискусіями. Широкий спектр тем, що піднімалися в ході роботи конференції та рівень і глибина їх розробки, демонструють значне зростання дослідницького інтересу вчених до різних питань історії революційних подій 1917-1921 років в Україні. Можливість використання матеріалів конференції в процесі викладання та методичної роботи вчителів сприяє поширенню її результатів серед учнів середніх і вищих навчальних закладів м. Миколаєва та Миколаївської області, а також усіх тих, хто цікавиться актуальними проблемами вивчення історії Української національно-демократичної революції 1917-1921 років.

Учасники конференції також могли ознайомитися з тематичною книжковою виставкою «Це нашої історії сторінки: Українська революція 1917-1921 рр.», укомплектованою матеріалами фондів Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. Гмирьова, необхідними для подальшого просування досліджень і викладання важливих і цікавих тем історії революційних рухів 1917-1921 рр. в Україні.

Прес-центр ліцею