Обласний семінар

27 квітня 2017 року в Миколаївському юридичному ліцеї пройшов обласний семінар «Формування учнівських компетентностей на основі мета-(між-) предметної інтеграції (історія, правознавство, географія, економіка)», метою якого було ознайомлення вчителів суспільних дисциплін із основними змінами в середній освіті в компетентісному вимірі, показати можливості між курсової, між предметної та метапредметної  інтеграції для формування ключових і предметних учнівських компетентностей. Після відкриття семінару та вступного слова директора ліцею Парамонової Т.В. модераторами була проведена модерація «Перспективи міжпредметної інтеграції як основи формування ключових компетентностей і ключових умінь».

Обласний семінар
    Модераторами були методисти кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО Михайлович Г.І., Слюсар О.І., методисти Миколаївського науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради Майборода Л.М., Шиліна С.Л.

Учителі юридичного ліцею провели два відкриті інтегровані уроки:

1) «Митці на тлі культурно-історичних епох» (8 клас) - учитель історії  вищої категорії, учитель-методист Варшавська М.Ю., учитель зарубіжної літератури вищої категорії, старший учитель Буханець О.А.;

2) «Сімейне право. Сімейний бюджет» (11 клас) – учитель правознавства вищої категорії, учитель-методист, заслужений учитель України Гращенкова І.О., учитель економіки І категорії Осипова О.В.Обласний семінар

Теоретичну частину семінару  відкрила Засєкіна Т.М., кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогіки НАПН України, яка зазначила, які відбудуться зміни в загальній середній освіті в компетентісному вимірі. Сторчак Н.А., кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО розкрила питання інтегративного потенціалу правознавства у формуванні ключових та міжпредметних компетентностей учнів; транзитивних процесів у праві. Мирнінко І.Г., старший викладач кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО закцентувала увагу педагогів на питанні формування громадянської компетентності школярів на основі міжпредметної інтеграції. Михайлович Г.І., методист кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО зазначила, що основним напрямком діяльності методичних об’єднань – це підготовка вчителів суспільних дисциплін до викладання інтегрованих курсів.

По закінченню заходу всі учасники обмінялися позитивними враженнями, підбили підсумки та визначили перспективи своєї роботи.