Творча зустріч

8 квітня 2017 року колектив учителів Миколаївського юридичного ліцею взяв участь у семінарі-тренінзі «Технологізація навчання – основа навчального процесу в сучасній школі» і «Технології проектування й реалізації модульних уроків у сучасній школі». Адміністрації ліцею в рамках роботи над проблемною темою «Впровадження нових освітніх концепцій у НВП як засіб забезпечення компетентісної освіти» запросила Федорця Миколу Олександровича, доктора філософії в галузі освіти, міжнародного експерта, учителя вищої категорії, доцента Південноукраїнського НПУ ім. К.Д.Ушинського, голову Одеського педагогічного товариства, Ph. D у галузі освіти (doctor in pedagoogie).

Протягом 6-х годин педагоги, працюючи в групах, розглянули такі питання:

•   Технологізація навчального процесу як об’єктивна реальність.
  •   Технологія проблемного навчання.
  •   Ігрові педагогічні технології.
  •   Технологія «Інтелект-карти» та «Короткий конспект».
  •   Кейсова технологія (метод кейс-стаді).
  •   Технологія навчального квесту.
  •   ІКТ.
  •   Технологія розвитку критичного мислення та основні її прийоми. Проектна технологія та класифікація навчальних процесів.
  •   Технологія творчих майстерень.
  •   Піраміда навчання проф. Дейла.
  •   Ключові компетенції та загальні (універсальні) навчальні вміння  в ракурсі концепції «Нова українська школа».
  •   Тайм-менеджмент як основа організації сучасного уроку.
  •   Модульне навчання як альтернатива традиційному навчанню. Особливості модульного навчання в школах України. Модульне навчання в контексті аналізу SWOT. «Перевернутий» урок як варіант модульного навчання.
  •   Учитель, тренер, тьютор?
  •   Піраміда продуктивності навчання.
  •  Дидактичний інструментарій сучасного вчителя в контексті модульного навчання. Пропедевтичні і творчі завдання в контексті модульного навчання. Підготовка та реалізація проекту/сценарію модульного уроку.

До цієї роботи залучилися вчитель економічного ліцею №2, Гімназії №4, МВУФК.

У кінці зустрічі обговорювалися питання подальшої співпраці, обміну досвідом щодо впровадження нових освітніх концепцій у навчально-виховний процес ліцею.

Творча зустріч

Методична служба ліцею