Бенчмаркінг-тур

Бенчмаркінг-тур      9 квітня 2014 року на базі Миколаївського юридичного ліцею та Державного коледжу економіки і харчових технологій відбувся бенчмаркінг-тур «Регіональні та інституційні моделі організації профільного навчання та допрофільної підготовки учнів» із проблеми «Освітній округ - перспективна модель організації профільного навчання та професійної підготовки учнів».

Організаторами цього заходу були Науково-методичний центр Миколаївської міської ради Миколаївської області, Миколаївський юридичний ліцей Миколаївської міської ради, Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28 Миколаївської міської ради, Миколаївський державний коледж економіки та харчових технологій.Бенчмаркінг-тур

Учасники бенчмаркінг-туру - це науково-педагогічні та педагогічні працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; представники управлінь/відділів освіти, міських/районних методичних кабінетів/центрів; директори, заступники директорів з навчально-виховної роботи та педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів; викладачі вищих навчальних закладів; педагогічні працівники закладів позашкільної освіти; представники громадських організацій; випускники юридичного ліцею - перш за все, ділилися власним досвідом щодо діяльності освітніх округів.

Бенчмаркінг-тур
      Дружня зустріч розпочалася виступом завідувача лабораторії профільного навчання Миколаївського  обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Стойкової В.В. Директор науково-методичного центру  м. Миколаєва Удовиченко  О.О. розповіла про один із на напрямів модернізації сучасної освіти - безперервність профільного навчання. Методист науково-методичного центру м. Миколаєва Ковальчук  Н.М. проаналізувала освітню систему роботи по організації освітніх округів в контексті Концепції профільного навчання в старшій школі. Директор Миколаївського юридичного ліцею Парамонова Т.В. наголосила на тому, що створення освітнього округу - це ефективний засіб    розвитку профільного навчання. А заступник директора Миколаївського юридичного ліцею Борисовець О.В. поділилася досвідом щодо взаємодії учасників освітнього округу в процесі апробації моделі «Соціально-педагогічний комплекс». Заступник директора Департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації Литвин С.М. наголосила на тому, що взаємодія  учасників освітнього округу  в процесі апробації моделі «Соціально-педагогічний комплекс» є ефективною формою реалізації Концепції профільного навчання, популяризації самого профілю та залучення не тільки громадських організацій, але й інших навчальних закладів до дружньої співпраці. Заступники директора з НВР ЗОШ №20,46, Гімназії №4  поділилися досвідом упровадження  профільного навчання в їхніх закладах. Луцик Н.В., заступник директора ЗОШ №28 зазначила, що профільна    освіта    є   передумовою   життєвого   та    професійного самовизначення особистості.

У ході виступів учні Миколаївського юридичного ліцею представили команду «Ерудити професій», візитку закладу, презентували ліцейський агітклуб «Правовик».

Робота бенчмаркінг-туру закінчилася на базі  Державного коледжу економіки і харчових технологій, де учасники заходу мали змогу відвідати уроки учнів ЗОШ №28 на базі цього закладу. По закінченню цієї зустрічі-подорожі учасники «побували» на островах емоцій, більшість яких залишились на островах радості, насолоди, пізнання.