Сучасність

Статут ліцею

Сьогодні ліцей - сучасний загальноосвітній заклад, який забезпечує  правову освіту,   займається просвітницькою роботою з правової і громадянської освіти, формує правову культуру учнів, фактично є базовим закладом з організації  правової освіти учнівської молоді.  На базі ліцею проходять секційні засідання вчителів історії та правознавства міста, заняття для слухачів курсів підвищення кваліфікації, семінари-тренінги для вчителів історії та суспільно-гуманітарних дисциплін, ЗДВР по лінії Всеукраїнської асоціації «Нова Доба» тощо.
        Миколаївський юридичний ліцей є єдиним на території області спеціалізованим загальноосвітнім навчально-виховним закладом юридичного профілю, головною метою якого є сприяння процесу побудови в Україні правової держави. В ліцеї навчаються діти, як мешканці м. Миколаєва, так і мешканці  міст і селищ Миколаївської області. При ліцеї діє пришкільний інтернат з цілодобовим утриманням дітей.
              За роки діяльності сформувалася власна модель освітнього середевища, модель профільного закладу правової освіти.