Історія

Історія Миколаївського юридичного ліцею починалась із чистого аркушу далекого 1995 року, коли ще нічого не було, була тільки ідея про створення правового ліцею, велике бажання і підтримка управління освіти Миколаївської облдержадміністрації в особі його начальника Журецького Я.І.
       Вже того ж року, шляхом конкурсного приймання, були набрані 2 профільних десятих класа на базі школи-інтернату №7. Протягом 1995-96 н.р. проводилась велика підготовча робота: готувалися документи на заснування нового навчального закладу (Концепція діяльності, Статут, робочий навчальний план). До червня 1996 року пакет документів був підготовлений, і  24 червня 1996 року розпорядженням виконуючого обов`язки голови Миколаївської облдержадміністрації Кругловим М.П. було затверджено Статут Миколаївського обласного юридичного ліцею, а профільні класи на базі школи-інтернату №7 передані юридичному ліцею.
       2 вересня 1996 року відбулось урочисте відкриття Миколаївського обласного юридичного ліцею у приміщенні Українського театру драми та музичної комедії. Навчальний процес ліцей розпочав у складі 4-х класів, два10-х класи і два11-х, -у приміщенні Миколаївського політехнічного технікуму.
     Поступово формувалися власні традиції, звичаї, правила, система профільного навчання.  З 1998-1999 навчальному року у структурі ліцею з`явилися 9-і класи.
       У жовтні 1997 року ліцей отримав у користування будівлю ліквідованого дитячого садка №120 по пр.Миру,23-Г, приміщення якого потребувало реконструкції і капітального ремонту. Протягом  1998-99 років здійснювався його ремонт.  Долаючи всі перешкоди, 17 травня 1999 року, ліцей переїхав у напіввідремонтоване, але власне, приміщення.
        1999-2000 навчальний рік ліцей розпочав уже у власному приміщенні. З 2002 р. заклад став комунальною власністю територіальної громади м.Миколаєва.